Pressmeddelande från VO-college i Kalmar län: Vård- och omsorgscollege i Kalmar län har avslutningsdagar för handledarutbildningen

Kontakt kring frågor om webb, press och extern kommunikation

Kontakta kommunikatörerna

Johan Jensen, strategisk kommunikatör
0490-25 40 37
johan.jensen@vastervik.se

Fredrik Blom, kommunikatör
Press, digital media
0490-25 40 19, 0702-19 50 92
fredrik.blom@vastervik.se

Phia Bergdahl, kommunikatör
Grafisk profil, webb, intranät
0490-25 40 18
phia.bergdahl@vastervik.se

Cecilia Hedlund, kommunikatör
Grafisk profil, webb, intranät
0490-25 45 95
cecilia.hedlund@vastervik.se

Sara Nordling, kommunikatör
Integrationsfrågor, sociala medier, webb
0490-25 45 23
sara.nordling@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Kommunstyrelsens förvaltning
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

vasterviks.kommun@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Kommunstyrelsen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

kommunstyrelsen@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)
2017-11-23

Handledarutbildningen inom Vård- och omsorgscollege Kalmar län bjuder in till avslutningsdagar!

Västervik

Avslutningsdag:

Onsdag 29 november, media är välkomna klockan 14.00.

Plats:

Komvux Västervik, Karstorpsvägen 17 i Västervik

Utbildare:

Birgitta Hattar

0490-254247
birgitta.hattar@vastervik.se

Barbro Modin-Svensson

0492-76 94 05
barbro.modin-svensson@vimmerby.se

Oskarshamn

Avslutningsdag:

Onsdag 6 december, media är välkomna klockan 14.00

Plats:

Oscarsgymnasiet, Stengatan 21 i Oskarshamn

Utbildare:

Susanne Håkansson

0491-88543
susanne.hakansson@skola.oskarshamn.se

Anni-Li Karlsson

0495-24 00 92
anni-li.karlsson@hkedu.se

Kalmar

Avslutningsdag:

Torsdag 30 november, media är välkomna klockan 14.30.

Plats:

Jenny Nyströmsskolan, Smålandsgatan 25 i Kalmar

Utbildare:

Marie Carlsson

0481-45592, 0725-990233
marie.b.carlsson@nybro.se

Gunilla Berg Christoffersson

0480 - 45 17 41
gunilla.berg-christoffersson@ksgyf.se

Varmt välkommen! 

För mer information, vänligen kontakta

Mattias Nordqvist

Processledare
VO-College Kalmar län

Campus Västervik 
Östersjövägen 8
593 80 Västervik
Telefon: 0490-254310
Mobil: 0768-362541
E-post: mattias.nordqvist@vastervik.se

Kontakt kring frågor om webb, press och extern kommunikation

Kontakta kommunikatörerna

Johan Jensen, strategisk kommunikatör
0490-25 40 37
johan.jensen@vastervik.se

Fredrik Blom, kommunikatör
Press, digital media
0490-25 40 19, 0702-19 50 92
fredrik.blom@vastervik.se

Phia Bergdahl, kommunikatör
Grafisk profil, webb, intranät
0490-25 40 18
phia.bergdahl@vastervik.se

Cecilia Hedlund, kommunikatör
Grafisk profil, webb, intranät
0490-25 45 95
cecilia.hedlund@vastervik.se

Sara Nordling, kommunikatör
Integrationsfrågor, sociala medier, webb
0490-25 45 23
sara.nordling@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Kommunstyrelsens förvaltning
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

vasterviks.kommun@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Kommunstyrelsen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

kommunstyrelsen@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)