VO-college i Kalmar län har avslutningsdagar för handledarutbildningen

Kontakt

Postadress

Västerviks kommun 
593 80 Västervik

Besöksadress

Fabriksgatan 21

Telefon

0490-25 40 00

Fax

0490-25 40 61

E-post

vasterviks.kommun@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

Formuläret går till den allmänna e-postbrevlådan på ansvarig förvaltning.

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)
2017-11-23

Handledarutbildningen inom Vård- och omsorgscollege Kalmar län bjuder in till avslutningsdagar!

Västervik

Avslutningsdag:

Onsdag 29 november, media är välkomna klockan 14.00.

Plats:

Komvux Västervik, Karstorpsvägen 17 i Västervik

Utbildare:

Birgitta Hattar

0490-254247
birgitta.hattar@vastervik.se

Barbro Modin-Svensson

0492-76 94 05
barbro.modin-svensson@vimmerby.se

Oskarshamn

Avslutningsdag:

Onsdag 6 december, media är välkomna klockan 14.00

Plats:

Oscarsgymnasiet, Stengatan 21 i Oskarshamn

Utbildare:

Susanne Håkansson

0491-88543
susanne.hakansson@skola.oskarshamn.se

Anni-Li Karlsson

0495-24 00 92
anni-li.karlsson@hkedu.se

Kalmar

Avslutningsdag:

Torsdag 30 november, media är välkomna klockan 14.30.

Plats:

Jenny Nyströmsskolan, Smålandsgatan 25 i Kalmar

Utbildare:

Marie Carlsson

0481-45592, 0725-990233
marie.b.carlsson@nybro.se

Gunilla Berg Christoffersson

0480 - 45 17 41
gunilla.berg-christoffersson@ksgyf.se

Varmt välkommen! 

För mer information, vänligen kontakta

Mattias Nordqvist

Processledare
VO-College Kalmar län

Campus Västervik 
Östersjövägen 8
593 80 Västervik
Telefon: 0490-254310
Mobil: 0768-362541
E-post: mattias.nordqvist@vastervik.se

Kontakt

Postadress

Västerviks kommun 
593 80 Västervik

Besöksadress

Fabriksgatan 21

Telefon

0490-25 40 00

Fax

0490-25 40 61

E-post

vasterviks.kommun@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

Formuläret går till den allmänna e-postbrevlådan på ansvarig förvaltning.

(Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-post. Observera att du då inte kan få något e-postsvar från oss.)