Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera bra för dig. Läs mer om våra webbkakor

Kontakta oss

Receptionens öppettider

Måndag - Torsdag 07.30 - 16.30
Fredag: 07.30 - 15.00
Lunchstängt: 11.30 - 12.30

Telefon

0490 - 25 40 90 

Besöksadress

Östersjövägen 8

Postadress

593 32 Västervik

Kontakta Västerviks kommun

Vi på Campus Västervik

Reception

Annelie Blomberg
Telefon: 0490 - 25 40 90
E-post: annelie.blomberg@vastervik.se

Campuschef 

Jerry Engström
Telefon: 0490 - 25 41 14
E-post: jerry.engstrom@vastervik.se

Studie- och karriärvägledare

Karin Bolin
Telefon: 0490 - 25 41 19
E-post: karin.bolin@vastervik.se 

Verksamhetssamordnare

Agne Berg
Telefon: 0490 - 25 41 11
E-post: agne.berg@vastervik.se

Adjunkt i socialt arbete
Biträdande campuschef i externa relationer

Lisa Hedman
Telefon: 0490 - 25 41 48
E-post: lisa.hedman@vastervik.se

Lektor maskin- och produktionsteknik

Lars Björkvik
Telefon: 0490 25 41 16
E-post: lars.bjorkvik@vastervik.se

Webbstrateg

Beatrice Ström
Telefon: 0490 - 25 41 10
E-post: beatrice.strom@vastervik.se

Utbildningskoordinator

Gunnar Jansson
Telefon: 070 - 240 57 93
E-post:gunnar.jansson@vastervik.se

Servicekoordinatorer

Heléna Johansson
Telefon:0490 - 25 41 55
E-post: helena.johansson@vastervik.se

Jerker Lindblom
Telefon: 0490 - 25 41 53
E-post: jerker.lindblom@vastervik.se

Koordinator - lärarutbildning

Katja Vrettou
Telefon: 0490 - 25 41 46
E-post: katja.vrettou@vastervik.se

Forsknings- och utvecklingsstrateg
Campus Västervik FoU

Michaela Ericsson
Telefon: 0490 - 25 41 20
E-post: michaela.ericsson@vastervik.se

Projektledare Campus Västervik FoU

Johanna Andersson
Föräldraledig

Forsknings- och utvecklingskoordinator

Campus Västervik FoU

Klara Björkum
Telefon: 0490 - 25 41 27
E-post: klara.bjorkum@vastervik.se

Projektledare Campus Västervik FoU

Daniel Holm
Telefon: 0490 - 25 41 40
E-post daniel.holm@vastervik.se

Processledare Campus i Småland

Magdalena Skogholt
Telefon: 0490 - 25 41 28
Mobil: 072 - 525 41 28
E-post magdalena.skogholt@vastervik.se

Projektledare Rätt kompetens

Rebecca Adolfsson
Telefon: 0490 - 25 41 52
E-post: rebecca.adolfsson@vastervik.se 

Högskolan Väst på Campus Västervik

Professor i industriell produktion

Tomas Beno
E-post: tomas.beno@hv.se

Professor i barn- och ungdomsvetenskap

Emma Sorbring
E-post: emma.sorbring@hv.se

Linnéuniversitetet på Campus Västervik

Samverkanskoordinator

Torbjörn Håkansson
Telefon: 0490 - 875 70 / 070 311 5685
E-post: torbjorn.hakansson@lnu.se

Kliniska adjunkter

Anna Aldenius
Telefon: 0722 06 23 21
E-post: anna.aldenius@lnu.se

Ågot Einebrant Lundén
Telefon: 0722 06 23 02
E-post: agot.einebrant-lunden@lnu.se

Magdalena Jungevall
Telefon: 0722 14 77 99
E-post: magdalena.jungevall@lnu.se

Jenny Andersson
Telefon: 070 28 72 894/ 0480 - 44 67 26
E-post: jenny.i.andersson@lnu.se

Sidan senast granskad den 18 september 2018
Innehållsansvarig: Beatrice Ström

Kontakta oss

Receptionens öppettider

Måndag - Torsdag 07.30 - 16.30
Fredag: 07.30 - 15.00
Lunchstängt: 11.30 - 12.30

Telefon

0490 - 25 40 90 

Kontakta oss

Receptionens öppettider

Måndag - Torsdag 07.30 - 16.30
Fredag: 07.30 - 15.00
Lunchstängt: 11.30 - 12.30

Telefon

0490 - 25 40 90 

Besöksadress

Östersjövägen 8

Postadress

593 32 Västervik

Kontakta Västerviks kommun