Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera bra för dig. Läs mer om våra webbkakor

Inbjudan pressträff: Mina sidor, nya e-tjänster. Måndag 16 maj klockan 09.30

Kontakt kring frågor om webb, press och extern kommunikation

Kontakta kommunikatörerna

Johan Jensen, strategisk kommunikatör
0490-25 40 37
johan.jensen@vastervik.se

Fredrik Blom, kommunikatör
Press
0490-25 40 19, 0702-19 50 92
fredrik.blom@vastervik.se

Phia Bergdahl, kommunikatör
Grafisk profil, webb
0490-25 40 18
phia.bergdahl@vastervik.se

Sara Nordling, kommunikatör
Sociala medier, webb, intranät
0490-25 45 23
sara.nordling@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Kommunstyrelsens förvaltning
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

vasterviks.kommun@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Kommunstyrelsen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

kommunstyrelsen@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun

2016-05-12

Västerviks kommun har ihop med sex kommuner i Östergötland utvecklat en gemensam plattform för e-tjänster och mina sidor.

På måndag lanseras plattformen och tre helt nya e-tjänster i Västerviks kommun. Massmedia bjuds in till pressträff där mina sidor visas upp och nya e-tjänster testas.

  • Vad: pressträff, lansering av e-tjänstplattform.
  • När: måndag 16 maj.
  • Tid: klockan 09.30.
  • Var: Christer Lundhs kontor, samling receptionen, Återvändsgatan 13, Västervik.

För mer information, vänligen kontakta

Christer Lundh

Administrativ chef, Västerviks kommun
0490-25 41 64
christer.lundh@vastervik.se

Kontakt kring frågor om webb, press och extern kommunikation

Kontakta kommunikatörerna

Johan Jensen, strategisk kommunikatör
0490-25 40 37
johan.jensen@vastervik.se

Fredrik Blom, kommunikatör
Press
0490-25 40 19, 0702-19 50 92
fredrik.blom@vastervik.se

Phia Bergdahl, kommunikatör
Grafisk profil, webb
0490-25 40 18
phia.bergdahl@vastervik.se

Sara Nordling, kommunikatör
Sociala medier, webb, intranät
0490-25 45 23
sara.nordling@vastervik.se

Ansvarig förvaltning

Kommunstyrelsens förvaltning
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

vasterviks.kommun@vastervik.se

Ansvarig nämnd

Kommunstyrelsen
593 80 Västervik

Besöksadress: Fabriksgatan 21

0490-25 40 00

kommunstyrelsen@vastervik.se

Kontakta Västerviks kommun